Shell wprowadza do oferty w Polsce i na innych rynkach w Europie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje silnikowe z rodziny Shell Helix Ultra 0W.

Wiemy, że kierowcy wybierają oleje Shell Helix Ultra 0W, ponieważ stworzono je z myślą o najwyższych osiągach silnika i niższym zużyciu paliwa. Ale jesteśmy również świadomi, że trzech na czterech właścicieli aut na świecie martwi się zanieczyszczeniem powietrza powodowanym przez samochody, a 43% klientów chce, by producenci ułatwiali im dokonywanie ekologicznych wyborów. Jako wiodący dostawca środków smarnych na świecie, Shell ma do odegrania ważną rolę w tym obszarze. Zdajemy sobie sprawę, że kierowcy chcą nie tylko czerpać radość z jazdy, ale także robić to w odpowiedzialny sposób. My zaś jesteśmy od tego, by pomagać warsztatom i producentom samochodów wychodzić naprzeciw ewoluującym potrzebom klientów. Dlatego mam przyjemność ogłosić, że nasi klienci od teraz mogą cieszyć się nie tylko korzyściami, do jakich przyzwyczaił ich Shell Helix Ultra 0W, lecz również jego neutralnością emisyjną – powiedział Parminder Kohli, wiceprezes Shell Lubricants na Europę, Rosję i Afrykę.

Neutralne emisyjnie produkty Shell pomagają uniknąć lub zmniejszyć emisję za sprawą ich energooszczędnej produkcji, zwiększonej wydajności operacyjnej oraz  bardziej zrównoważonym materiałom opakowaniowym. Są także neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla dzięki globalnemu portfelowi kredytów węglowych Shell opartych na ochronie przyrody.

Shell Helix Ultra 0W

Wprowadzenie neutralnych emisyjnie olejów silnikowych z rodziny Shell Helix Ultra 0W stanowi ważny etap długoterminowej strategii  brytyjsko-holenderskiego koncernu petrochemicznego, której celem jest pomoc klientom kupującym środki smarne w realizacji ich potrzeb w zakresie zrównoważonego rozwoju. To istotne także w związku z ambicją firmy, by zmniejszać ślad węglowy swoich produktów poprzez unikanie, ograniczanie i kompensowanie emisji. Od 2016 roku Shell obniżył emisję CO2 związaną z produkcją środków smarnych o ponad 30%, a obecnie ponad 50% energii elektrycznej używanej w blendowniach pochodzi ze źródeł odnawialnych. Shell na dużą skalę ogranicza również ilość odpadów opakowaniowych pochodzących ze środków smarnych, zwiększając wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu i badając bardziej zrównoważone opakowania i sposoby ich dystrybucji w łańcuchach dostaw.

W dłuższej perspektywie najlepszym sposobem na obniżenie ekwiwalentu CO2 są działania polegające na unikaniu i ograniczaniu jego emisji. Jednak do czasu uruchomienia tych rozwiązań na masową skalę, Shell będzie korzystał z programów kompensacji emisji dwutlenku węgla, które pozwalają na równoległe równoważenie generowanej emisji gazów cieplarnianych. Globalny portfel opartych na ochronie przyrody kredytów węglowych, jakimi dysponuje Shell, będzie kompensował emisje gazów cieplarnianych na wszystkich etapach cyklu życia produktów: pozyskiwania surowców, pakowania, produkcji, dystrybucji, używania przez klienta oraz utylizacji produktu.

Neutralne emisyjnie oleje silnikowe z rodziny Shell Helix Ultra 0W z oznaczeniem „Carbon neutral” na opakowaniu, będą pojawiały się na rynku stopniowo, w miarę dostarczania ich z linii produkcyjnej, systematycznie zastępując dotychczas dostępną wersję produktu.

Zostaw nam swój komentarz